Pohled do zrcadla

1. března 2016 v 21:46 | Ellie |  Tvorba
Na jazykově-literárním semináři jsem dostala za úkol napsat cokoli na toto téma. Tak jsem sedla a značně neochotně jsem začla psát a tohle z toho vzniklo. Když už jsem to napsala, dostala jsem chuť se podělit.

Stojím před zrcadlem a dívám se na sebe. Prohlížím si své vlasy, jako vždy vypadají jinak, než bych si přála. Ranní snaha o nějaký účes už je dávno pryč a zanechala za sebou jen ubohý zbyteček něčeho. Letmo si upravím obočí, které nebude nikdy perfektní. Zahledím se se sama sobě do očí.
Pozoruju tu hnědou barvu a to, co o mě mé oči říkají. Přemýšlím nad vším co se stalo za posledních pár měsíců. Marně se snažím oči přimět k té jiskře, která tam vždy byla. Hledám ji a myslím na to jak těžké je se usmívat. Vidím ten smutek, který mé oči zahltil a nechce je opustit. Cítím, jak málo stačí, aby mě to zase zlomilo a proto raději zamrkám.
Svůj pohled přesunu na největší část mého obličeje, na nos. Koukám, jak je zahlý a tím vytváří krásnou napodobeninou čarodějnického nosu. V duchu ho proklínám a přemýšlím, jak bych asi vypadala s aspoň trochu menším nosem. Marná snaha, nejspíš by to stejně nebylo o moc lepší…
Sjedu kousek níže a to na svou mrňavou pusu. Na puse mi ubrali a na nose zase přidali. Prohlížím si ten tvar a barvu. No, mohlo by to být lepší, ale rozhodně i horší. Pokusím se usmát, i když vím, jak moc mě zrazují oči. Spíš se zašklebím než, že bych se usmála. Pokusím se znovu, tentokrát o úsměv s viditelností zubů. Někoho to možná přesvědčí, pomyslím si.
Od hodnocení mého vzhledu mě vyruší letmý pohled na hodiny. Ručičky ukazující za pět minut pět, mi říkají, že jdu zase pozdě. Povzdechnu si, nasedím falešný úsměv a přemýšlím, jak to zase zvládnu. Naposledy se podívám na svůj odraz. Rychlým prohrábnutím se pokusím změnit stav svých vlasů, marně.
Popadnu všechny věci a chvatně opouštím domov. S myšlenkou, že už chci být zpátky a všechno tohle raději zaspat.
Ellie..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama